použití

Historie a použití samolepicích štítků

Samolepící etikety

Samolepící štítky jsou štítky citlivé na tlak, které se připevňují na povrchy, když na ně působíte tlak. Voda nebo jakýkoli druh rozpouštědla není potřeba, aby tyto štítky držely na jakémkoli povrchu. Některé faktory, jako je povrchové napětí a existence kontaminantů, mohou mít vliv na účinnost samolepicích štítků. Existují další environmentální faktory, které mohou také ovlivnit schopnost štítků držet se na povrchu, například jako teplota a vlhkost. Speciální lepidla jsou k dispozici pro pomoc se zvláštními environmentálními požadavky na označování.

Barevné papírové štítky byly používány od počátku 80. let k identifikaci výrobků. Byly představeny v Austrálii umělci z Evropy a nejčastěji používané tiskové procesy v té době byly knihtisk a litografie, první komerční umění. Cílem produkce štítků bylo tak jednoduché, jako je tomu nyní – pokusit se o zákazníka oko zachytit. Dnes je mnoho značek, které byly v minulosti používány, sběratelské a lze je koupit v obchodech se starožitnostmi.

Ve třicátých letech minulého století byl R. Stanton Avery prvním výrobcem samolepicích štítků a stal se celosvětově úspěšným podnikem, který dnes ještě funguje. Ale vynález inkoustové tiskárny v 80. letech změnil vše. Když inkoustová tiskárna byla komerčně dostupná, začali lidé tisknout své vlastní štítky.

Nyní většina průmyslových odvětví a jejich produktů používají štítky. Proč? Vzhledem k tomu, že jsou velmi trvanlivé a trvají po mnoho let, většina z nich je odolná vůči vodě a nedoplňují se snadno. Většina výrobců vína a nápojů se rozhodne pro samolepicí štítky, protože odolávají degradaci látek a když jsou uchovávány v chladičích, chladničkách apod.

Samolepící etikety jsou také považovány za velmi ekonomické, a to nejen pro průmyslová odvětví, která je používají, ale i pro výrobce samolepicí etikety. Moderní výroba tištěných štítků je velmi rychlá a ovládá se flexografickými tiskovými procesy a nyní také hraje velkou část digitální tisk, který umožňuje tiskárnám dodat menší množství štítků a větší flexibilitu pro varianty v rámci běhu. Moderní výrobci štítků vyrábějí více jednotek rychleji a levněji než jakékoliv tradiční způsoby označování, což zpřístupňuje používání samolepicích štítků všem, kdo se zabývají balením zboží.

A dalším z mnoha výhod samolepicích štítků je jejich velká univerzálnost. Tyto štítky mohou být navrženy tak, aby byly jakékoliv velikosti a aby vyhovovaly jakémukoli tvaru nádoby nebo produktu. Mohou být zdobeny různými vlastnostmi a je také možné podtisknout.

S vývojem technologie mohou být samolepicí etikety navrženy pomocí počítačových programů, které jim umožňují mít různé bezpečnostní prvky, jako jsou tagy pro radiofrekvenční identifikační značky a bezpečnostní plomby, které jsou zjevné. Odvětví, která se zabývají životním prostředím, mohou využívat biologicky odbouratelné a recyklovatelné materiály, aby také vyráběly samolepicí štítky.

Takže teď, když mluvíte o materiálech, je při výběru samolepicí etikety mnoho různých. Tam je neprůhledný papír, nejvíce používaný pro označování výrobků a informačních štítků; Thermal eco, je vhodný pro označování cen a vážení / etikety strojů; Fluorescenční papíry, velmi světlý barevný papír a je velmi vhodný a velmi populární pro reklamní štítky; Silvervac / Goldvac, metalizovaný stříbrný nebo zlatý papír vhodný pro výrobu vysoce kvalitních a lesklých kovových štítků a hodně se hodí pro reklamu a dekorace; Tepelně horní, tento přímý termický papír nezmizí tak rychle, ani nečisto a je to například pro univerzální použití, například pro etiketování vážících strojů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *